Tipy na výlet

Výlet do Dělostřelecké tvrze Stachelberg a na Rozhlednu Elišky u Stachelbergu.

Během slunečných dnů můžete spolu s celou rodinnou vyrazit na výlet do Dělostřelecké tvrze Stachelberg a na Rozhlednu Elišky u Stachelbergu. Dělostřelecká tvrz Stachelberg a Rozhledna Elišky se nachází mezi městy Trutnov a Žacléř na vrcholu terénního hřbetu nad vesnicí Babí a je vzdálená od Apartmánů IT CENTRUM necelých 40 minut autem.

Stachleberg

„Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měl mít 12 objektů (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr.“

Otevírací doma a vstupné

Květen

sobota,neděle, svátek

Červen

čtvrtek až neděle

Červenec a srpen

úterý až neděle

Září

sobota, neděla, svátek

Říjen

sobota, svátek

Listopad a prosinec

sobota (pouze 13:00)

24. - 31. prosince

13:00

 

Dospělí

90,- CZK

Děti (6-15 let)

40,- CZK

Rodinné vstupné: 

220,- CZK

 

Otevírací doba

10 - 17 hod.

 

Rozhledna Elišky u Stachelbergu

Jen pár metrů od tvrze se nachází nová dřevěná rozhledna nesoucí název Rozhledna Elišky u Stachelbergu. Rozhledna byla otevřena koncem roku 2014 a nabízí dech beroucí výhled na Libavské sedla v Polsku, Rýchory, Jestřebí hory, Orlické hory, na Trutnov a do údolí Úpy.  Výška rozhledny je 24,5 m. 

Na rozhlednu se neplatí žádný vstup.

Více info na: http://www.stachelberg.cz/