Letní aktivity

Ať tu trávíte dovolenou výlety po horských hřebenech či výjížďkami na horských kolech, Krkonoše jsou krásné. Naše apartámy pro Vás budou představovat ideální zázemí pro tyto aktivity. Vrchlabí i jeho okolí nabízí širokou škálu možností pro strávení aktivní letní dovolené - turistika, cykloturistika a horská turistika, aquapark, golf, tenis, projíždky na koni přes školu paraglidingu a létání na padácích a závěsných kluzácích až po jízdu na bobové dráze. Mezi doporučené nejbližší výlety na hřebeny patří Žalý, Medvědín, Horní Mísečky a za vidění stojí i Pramen Labe, Labský vodopád, vodopád Pančava a nebo Zlaté návrší a Mohyla Hanče a Vrbaty.

Pivní slavnosti v Krkonoších (Vrchlabí)

Vedle tradiční prezentace 10 pivovarů, ochutnávky piva a soutěží bude na náměstí probíhat bohatý kulturní program, pivní slavnosti se konají vždy v srpnu.

Kněžická chalupa leží v nadmořské výšce 700 m mezi Vrchlabím a Beneckem uprostřed lesíků a pastvin.

V jízdárně Kněžická chalupa se nemusíte bát sednout na koně. Ten kdo na koňském hřbetu nikdy neseděl si může vyzkoušet, jaký je to pocit. Jsou zde koně, kteří jsou vybráni tak, aby vyhovovali začátečníkům i pokročilým jezdcům. Protože jízdě na koni se nedá naučit za týden ani za čtrnáct dnů, provádí se pouze informativní výcvik, jak by asi ježdění vypadat mělo. Vyjíždí se do nejbližšího okolí i do Krkonošského národního parku, na jehož hranici nás najdete. Děti se rády určitě povozí na poníkovi či oslíkovi. Všude Vás při Vašem seznamování s koňmi doprovázejí instruktorky, které rády poradí.

Vyhlídkové lety nad Krkonošemi z letiště Vrchlabí.

Při dobrém počasí letiště otevřeno každý den od 9:00 do 18:00. Možnost občerstvení v bistru na letišti. Parkování v prostorách letiště je bezplatné. Z Vrchlabí směr Pec pod Sněžkou. 

Bobová dráha – Špindlerův Mlýn – ideální cíl pro rodiny s dětmi, sportovce i skupiny

Letní bobová dráha ve Špindlerově Mlýně nabízí možnost aktivního využití volného času pro turisty i sportovně založené jedince bez rozdílu věku. Nachází se v části Bedřichov v bezprostřední blízkosti hotelu Harmony, cca 10 min pěšky od centra. K dispozici je i parkoviště pro osobní automobily a autobusy ve vzdálenosti 100 m od bobové dráhy. Bobová dráha s celoročním provozem zahájila provoz dne 7.8.1997. Konstrukčně účelné vozíky s brzdou umožní každému zvolit optimální rychlost a styl jízdy. Vozíky jsou určeny pro jednu nebo dvě osoby. Jízda na 1400 m dlouhé dráze se 22 zatáčkami, 3 tunely a 5 terénními zlomy.

Další informace můžete najít na stránkách města Vrchlabí