Zimní aktivity

Vrchlabí a Krkonoše nabízí v zimě výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování a rovněž pro snowboarding. Návštěvníkům je k dispozici k lyžování několik areálů (Kněžický vrch, Herlíkovice, Strážné,  Špindlerův Mlýn, Janské Lázně), které nabízejí sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti, lyžování vysoké kvality včetně večerního lyžování a lyžařské školy pro děti i dospělé. 

Výborné lyžování v okolí Vrchlabí

Vrchlabí je pro lyžování ideální svou polohou, můžete střídat střediska, kam Vás doveze skibus anebo dojet automobilem do daného střediska sám. Některé sjezdovky jsou vybaveny systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování po celou zimu. Krkonoše a Vrchlabí nabízejí samozřejmě i upravené běžecké tratě pro příznivce běžeckého lyžování.

Návštěvníci Krkonoš a Vrchlabí, kteří přijedou bez lyží nebo se zde rozhodnou naučit lyžovat, mohou využít několik půjčoven lyžařského vybavení nebo podnikat pěší výlety (např. na rozhlednu Žalý).

Přímo ve Vrchlabí působí několik škol lyžování, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou sjezdového lyžování, běžeckého lyžování a snowboardingu.
Na zimním stadionu přímo ve Vrchlabí probíhá veřejné bruslení, je třeba si předem zjistit otevírací dobu pro veřejnost. Nadšenci skialpinismu mohou projít několik oficiálních tras v Krkonoších. Další informace můžete najít na stránkách města Vrchlabí.